Tygřice

Dívčí oddíl pro starší skautky
(ve věku od 11 do 15 let)

Náš příběh

V oddíle rozvíjíme nejen týmového ducha, ale i jedince jako takového. Důležitá je pro nás hodnota přátelství a důvěry. Holky se naučí si věřit a stát si za svým, naučí se uvědomit si vlastní hodnotu a dívat se na věci z vícero úhlů. Jako oporu a průvodce na této cestě mají zkušené vedoucí, které si samy prošly skautingem a teď předávají jeho myšlenky dalším generacím.

Věnujeme se různorodým aktivitám, které rozvíjejí celé spektrum schopností. Počínaje uzlováním, slaňováním, rozděláváním ohně, orientací v mapách, poznáváním přírody, přes logické uvažování, schopnost racionálně rozhodovat, až po fyzickou zdatnost a mnoho dalších. Snažíme se rozvíjet tělo i mysl. Nezaměřujeme se na jednu oblast, ale na všechny. Důraz klademe především na to, co holky uplatní v jejich dalším životě – ať už ve skautu, nebo mimo něj.

Kapacita oddílu

Kapacita oddílu zcela naplněna, nepřijímáme nové členy

Vedoucí

Klárka