Schůzka na dálku

stejnou aktivitu jsme před pár dny rozeslali e-mailem.

Dobrý den, ahoj

Vzhledem k prázdninám a mému pobytu bez signálu (jen Éčko a to fakt nepočítám) jsme nepustili do světa žádný příspěvek. Po návratu tak činím dnes.

Na našich schůzkách bývá zvykem zahájit schůzku pokřikem, i ten si můžete s dětmi symbolicky každé pondělí oživit.  Je to jednoduché, stačí z plných plic zakřičet: Nejsme žádná rajčata, jsme mníšecká vlčata.

Následně procvičujeme morseovku a to rozluštěním jednoduchého zašifrovaného slova (do morseovy abecedy) k tématu schůzky. Zde jedno slovo, které prosím předejte vašim dětem k rozluštění:

. – . . | . . | . . . | – | – – – | . – – . | . – | – . . ||

Pro ty kteří nemají s morseovkou zkušenost, | oddělují jednotlivé písmena, || oddělují slova. Morseovku naleznete na mnoha odkazech na internetu, a děti jí samozřejmě neznají nazpaměť a mohou mít u sebe vytištěnou celou abecedu. Jen pro kontrolu, dětem by mělo vyjít slovo „LISTOPAD“

Dále jsme si pro vás připravili takovou malou týdenní výzvu, protože v dnešní době nemáme moc možností se pořádně hýbat, tak vaše děti vyzýváme ke splnění 100 kliků, nebo sedu a lehu, dle uvážení, které mohou plnit úplně kdykoliv během tohoto týdne.

Kdo by chtěl, máme menší tip na výlet. Podívejte se k nové klubovně, jak nám krásně roste. Víte, že už máme i nové okna?

Nakonec bychom byli ještě rádi, aby nám děti něco vyrobili. Už uplynul hezký čas od letního tábora a my bychom si ho rádi s vašimi dětmi připomněli. A jak si letní tábor připomeneme? Výrobou klasického skautského táborového příbytku, můžete zvolit teepee nebo ještě typičtější český stan s podsadou. (věděli jste, že stan s podsadou je český vynález a český unikát? Poprvé byl použit českými skauty v roce 1913 na táboře Jana Pulkrábka u Pelíškova mostu na Sázavě) Jedno z těchto stavení, popřípadě oboje jestli se vám bude chtít, nám prosím vyrobte ze špejlí, papíru, popřípadě látky a tento váš krásný výtvor zašlete na náš e-mail.

Fotky vašich krásných zvířátek které jste nám zaslali se již nacházejí na facebookových stránkách našeho oddílu. Za tyto fotky všech, kteří se zúčastnili mockrát děkujeme.

ZDAR
OndráŠ

E-mail mi nepřišel

Pokud jste od nás žádný mail nedostali, zašlete nám prosím zprávu na adresu vlcata.mnisek@skaut.cz

Facebooková skupina

Naši skupinu lze najít na tomto odkazu. Skupina slouží hlavně ke sdílení fotek a podobných zákulisních informací. Hlavním komunikačním kanálem jsou i nadále naše stránky.

Příspěvek byl upraven pro publikaci na stránkách